• ET
 • Eng • Viljandis saab allkirjad uue haigla ja tervisekeskuse ehitusleping

  PRESSITEADE

  SA Viljandi Haigla

  Viljandis saab allkirjad uue haigla ja tervisekeskuse ehitusleping

  Täna, 25. mail kirjutatavad Viljandis pidulikult Tervikumi ehituslepingule alla SA Viljandi Haigla, Riigi Kinnisvara AS ning OÜ Fund Ehitus.

  Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituse riigihankele tuli viis pakkumust, parima pakkumuse tegi ja hanke võitis Fund Ehitus OÜ. Eesmärk on Viljandi kesklinna rajada 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks aastaks 2023. Ehitustöödega loodetakse algust teha käesoleva aasta juunikuus. Tervikumi ehituseks vajaminev summa on 47,2 miljonit eurot, projekti kogumaksumus on 58,3 miljonit eurot (koos käibemaksuga).

  SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere:“Tervikum on märgiline hoone mitmes mõttes. Esiteks on see esimene nullist ehitatud haiglahoone taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Teiseks annab see märku, et Viljandi haigla jääb ja areneb ning on kogukonna jaoks olemas, muutes arstiabi maakonna elanikele kättesaadavamaks kui varem. Kolmandaks on see oluline teetähis kontseptsioonina, mille kohaselt säilib kohalik tervishoid tugevana läbi koostöö perearstide, eriarstide, haigla ja sotsiaalteenuste vahel - see ongi Tervikum“.

  Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul saab Viljandi haigla ja tervisekeskusest Eesti tervishoiusüsteemi üks kaasaegsemaid ja innovaatilisemaid hooneid. „Täna allkirjastame lepingu Viljandi maakonda teenindava tervisekeskuse ehituseks, mille planeering, arhitektuur ning tehniline lahendus toetavad keskuse eesmärki koondada kasutajamugavalt ja kaasaegselt kõik vajalikud ravi- ja sotsiaalteenused. Oleme hoone rajamisel valmis lahendama ehituslikult väga nõudlikud ülesanded - alates tervishoiuvaldkonna hoonele seatud eritingimustest, hoone kasutajamugavuse ja ligipääsetavuse tagamisest kuni tehnosüsteemide ja hoone energiatõhususeni,“ lausus Kati Kusmin.

  Tervikumi ehituslepingu pidulik allkirjastamine toimub uue Viljandi haigla ja tervisekeskuse krundil kesklinnas turuplatsi kõrval, Jakobsoni tänava poolses küljes, 25. mail kell 13.00.


  Ene Veiksaar
  SA Viljandi Haigla
  Kommunikatsioonijuht
  5301 6518
  ene.veiksaar@vmh.ee