• ET
 • Eng



 • Viljandis kerkib terviselinnak

  SA Viljandi Haigla
  Pressiteade

  Neljapäeval, 25. jaanuaril ostis SA Viljandi Haigla kesklinnas asuva tervisekeskuse hoone, mis külgneb 2025. aastal valmiva Tervikumiga. Tervishoiuteenuste osutamine jätkub koostöös seniste rentnikega.

  "Kesklinnas, Tervikumi naaberkrundil asuva ning aastakümneid tervishoiuteenuste kasutuses olnud hoone soetamine on olnud meie pikaajaline plaan," kommenteeris ostu Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere. "Soovime, et eri tasandite tervishoiuteenused tegutseksid Viljandi linna ja maakonna inimestele lähestikku ning astuksid ühte jalga. Ühine hoonestu on siinkohal olulise, toetava rolliga, milles osutatavad teenused moodustavad sümbioosi järgmisel aastal tööd alustava Tervikumiga," lisas ta.

  Tampere kinnitas, et kõigi seni tervisekeskuses tegutsenud teenuseosutajad saavad samadel alustel senist tööd jätkata: "Hoone omanik, kellega rendilepingud sõlmitakse, on nüüd haigla, kes on huvitatud, et Viljandis pakutaks võimalikult laia valikut tervishoiuteenuseid ning inimese jaoks võimalikult mugavalt. Plaanime tuua juurde diagnostikateenuseid, näiteks avada ultraheliuuringute kabineti."

  Tervisekeskuse senine omanik, OÜ Viljandi Tervisekeskuse juhatuse liige Marek Metsmaa tõdes: "2016. aastal Viljandi Tervisekeskust ostes oli uus haigahoone Viljandi kesklinnas veel hoomamatus kauguses. Nüüd, kaheksa aasta hiljem, kui Tervikumi valmimine on 1,5 aasta kaugusel on loomulik asjade areng kahe maja liitumine. Tervikum saab kasutada perearstidest vabanevaid pindu oma teenuste laiendamiseks, samas jätkab OÜ Viljandi Tervisekeskus Tervisekassa partnerina oma teenuste osutamist, pakkudes patsientidele kiiret, mugavat ning kvaliteetset raviteenust."

  Viljandi kesklinna tervisekeskuses tegutseb kaheksa perearsti, nahaarst, naistearst, silmaarst, nina-kõrva-kurguarst, hambaarst, psühholoog ning massöör. Lisaks jaeapteek, optikakauplus ning kuulmisabivahendite ja ortopeediliste abivahenditega seotud ettevõtted.

   2025. aasta suvel avatakse praeguse tervisekeskuse naabruses Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskus Tervikum, kus lisaks eriarstiabile, diagnostikale ja taastusravile hakkavad teenust osutama ka perearstid. "Kõik praeguses tervisekeskuse hoones töötavad perearstid on andnud teada oma soovist kolida Tervikumi ning on olnud ruumide planeerimise kaasatud," rääkis haigla juhatuse esimees. "Ühises terviselinnakus on meil hea võimalus leida tervisekeskuses tühjaks jäävatele ruumidele optimaalne kasutus kas tervishoiu- või neid toetavatele teenustele."

  Haigla ja OÜ Viljandi Tervisekeskuse juhid kohtusid tervisekeskuse töötajate ning rentnikega 25. jaanuaril, mil lepiti kokku uute lepingute sõlmimine ja suhtluskanalid.  

   

  Krista Valdvee
  koostööteenuste juht
  SA Viljandi Haigla
  krista.valdvee[at]vmh.ee