• ET
 • Eng • Viljandi haigla ja tervisekeskuse valmimiseks viiakse läbi uus ehitushange

  Riigi Kinnisvara pressiteade
  12. august 2022

  Viljandi haigla ja tervisekeskuse valmimiseks viiakse läbi uus ehitushange

  Viljandi haigla ja tervisekeskuse hoone Tervikum valmimine on plaanitud 2024. aasta lõppu, uus ehitushange kuulutatakse välja lähikuudel. Leping senise tööde teostaja Fund Ehituse, Riigi Kinnisvara ja Viljandi Haigla vahel on lõpetatud.

  Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktori Mihkel Mägeri selgitusel on mõlemad pooled jõudnud järeldusele, et senise lepinguga töid jätkata ei saa. “Töövõtja on andnud teada, et praegust lepingut neil enam täita ei ole võimalik, kuna ehitustegevust on laiemalt mõjutanud sõja puhkemine Ukrainas, ehitus- ja energiahindade kallinemine ja ka koroonakriisi jätkumine. Oleme analüüsinud võimalusi lepinguga kas või muudetud kujul jätkata ja sel teemal ka läbirääkimisi pidanud, kuid jõudnud arusaamisele, et kehtiva lepingu alusel Viljandi haiglat ja tervisekeskust õigeaegselt valmis ei ehitata,“ rääkis Mäger. Osapooled on tänaseks kinnitanud lepingu lõpetamise.

  Fund Ehituse esindaja Eiki Rumpi sõnul on Tervikumi ehituse karkassitööd suures osas ellu viidud ning tööd on võimalik koheselt sujuvalt jätkata. "Oleme koostöös tellijaga otsinud aktiivselt lahendust, kuidas Tervikum 2023.a. lõpuks valmis ehitada, kuid olemasoleva lepingu tingimused seda kahjuks ei ajaliselt ega rahaliselt ei võimalda, olukord on võrreldes lepingu sõlmimise ajaga kardinaalselt muutunud," lausus Eiki Rump.

  Riigi Kinnisvara valmistab ette ja kuulutab esimesel võimalusel välja uue riigihanke, et leida uus partner Viljandi haigla ja tervisekeskuse ehitustööde lõpuni viimiseks. Uue ehituslepingu sõlmimine on plaanis selle aasta lõpus, mis võimaldaks töödega jätkata uue aasta alguses.

  Olulise muudatusena lisatakse hanketingimustesse ehituslepingu maksumuse indekseerimine vastavalt ehitushinnaindeksi muutusele, mis maandab hinnakõikumiste ja sellest tulenevate tööde hilinemise või katkemise riski.

  Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere lisas, et järgmise sammuna on oluline uue ehituspartneri kiire leidmine. “Viljandi haigla ja tervisekeskus on endiselt plaanis 2024. aasta lõpuks valmis saada. Oluline on alustatud töödega jätkata, seda enam, et valitsus on kinnitanud Tervikumi ehituse olulisust ning otsustanud alustada läbirääkimisi Euroopa Komisjoniga haigla rahastamiseks Taastekavast,” lisas Tampere.

  2021. aasta maikuus sõlmisid Viljandi Haigla, Riigi Kinnisvara ning Fund Ehitus haigla ehituslepingu. Ehitust rahastatakse EL vahenditest, riigieelarvest ning SA Viljandi Haigla vahenditest.

  Annely Jõgeva
  kommunikatsioonijuht
  tel +372 5385 1131
  Tartu mnt 85, 10115 Tallinn
  Sõpruse pst 4, 50703, Tartu
  www.rkas.ee
   
  Krista Valdvee
  koostööteenuste juht
  SA Viljandi Haigla
  5349 5332
  krista.valdvee[at]vmh.ee