• Valmis eelprojekt

Uus moodne haigla ja tervisekeskus Viljandi kesklinnas valmib plaanide kohaselt aastal 2023. Töödega ollakse vaatamata eriolukorrale graafikus. Sel nädalal sai valmis uue maja eelprojekt ja tööd jätkuvad plaanipäraselt.

“Oleme eelprojekti valmis saanud ja jätkame projekteerimisega. Kõige töömahukamaks kujunes ruumide ja ühendusteede planeerimine. Nüüd läheme täishooga edasi ja saame alustada põhiprojekti koostamist. Selle aasta lõpus plaanime ehitushanke välja kuulutada,” ütles SA Viljandi Haigla ehituse projektijuht Erki Maasing.

Uue hoone arhitektuurse projekteerimisega tegelevad arhitektuurikonkursi võitnud DAGOpen OÜ Eestist ning kaks bürood Hispaaniast - PLANHO CONSULTORES S.L.P. ja BAKPAK Architects S.L.P. "Oluline oli saada paika lõplik plaanilahendus, sh erinevate osakondade koostoimimine ja kasutusmugavus, arvestades seejuures kõiki kaasaegseid nõudeid. Kuna kogu projekteerimine toimub BIM (ehitise infomudel) projekteerimise meetodil, siis on juba eelprojekti lõpuks põhjalikult 3D mudelis läbi lahendatud kõik projekti eriosad, sh ventilatsiooni agregaadid, jahutusseadmed, meditsiinitehnoloogia, erinevad torustikud, šahtid ja ehituskonstruktsioonid," ütles arhitekt Jaan Kuusemets.

Ehituse algus on planeeritud 2021. esimesse poolde ja maja valmib 2023 aastal. See saab olema kaasaegne ja patsiendikeskne hoone, mis toob ühe katuse alla haigla ja perearstid. „Eelprojekti kooskõlastamise käigus on kinnitust saanud meie idee projekteerida mitte ainult haiglat või ainult tervisekeskust, vaid nende liidetavate summa on midagi hoopis enamat,“ ütles SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere ja lisas, et on uue maja projekti erilisuses ja vajalikkuses järjest rohkem kinnitust saanud. „Liigume edasi diskussioonidega, mis sellise ühise lahenduse juures on täiesti vältimatud. Selle tulemusel tugevneb koostöö nii perearstide kui haigla praeguste üksuste vahel. Eriolukord on nii mõnegi muudatuse elluviimist ka haiglasiseselt oluliselt kiirendanud. Oleme teinud projekti ka täiendavaid muudatusi, mis puudutavad just nakkustõrjet. Haiglajuhina võin ma kinnitada, et uus haigla ja tervisekeskus tuleb!“

Ene Veiksaar
    SA Viljandi Haigla