• Selgusid arhitektuurikonkursi võitjad

Viljandi Haigla koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Riigi Kinnisvara AS-iga kuulutasid täna välja Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistluse võitjad, kelleks osutusid DAGOpen OÜ arhitektid Jose A Pavón Gonzalez, Jaan Kuusemets ja Enrique Vallecillos Segovia võistlustööga Elu.

Teise koha saavutas VK Studio Architects, Planners & Designers CCLL ja Arhitekt 11 OÜ autorite Sander Aas, Erkki Annama, Peter Deneut, Heidi Denoulet, Eero Endjärv, Ha Minh Nguyen ja Rense Vandewalle töö Allikas.

Kolmandale kohale tuli  ODA OÜ ja Metusala Arhitektid OÜ autorite meeskonna Meelika Kaarna, Egon Metusala, Sten-Mark Mändmaa, Eleriin Tekko ja Liis Uustal töö Tervise tänav.

Välja anti ka kaks ergutuspreemiat Architecture Workshop Finland Oy Eesti filiaal autorite Anssi Hakarinne, Ossi Konttinen, Martin Noorväli, Kyösti Meinilä, Oliver Mändla  ja Liisi Soomann tööle Health Village (vasakul) ja
    HG Arhitektuur OÜ autorite Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Triin Lehtmets, Andres Ristov,  Marianna Zvereva ja Agur-Andri Tarmo tööle Tervist (paremal).

Kokku esitati võistlusele 18 ideekavandit, millest viis pääsesid teise vooru ning said auhinna. Võistluse auhinnafond oli 60 000 eurot, millest 20 000 eurot pälvis esikoht, 15 000 eurot teise koha omanikud ning 10 000 eurot kolmandale kohale tulnud autorid.  Kahe ergutuspreemia suurus oli 7500 eurot.

Esimest preemiat toetab Eesti Kultuurkapital.