• Tervikumi ehitushanke pakkumuste tähtaeg pikenes

Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse ehitushanke pakkumuste esitamise tähtaega pikendati 2. detsembrini 2022.

Pikendamise põhjuseks on hanke käigus esitatud küsimused nii aja pikendamiseks, et oleks tagatud võrdne kohtlemine kõigile pakkujatele, kui ka tehnilised küsimused, mille tõttu tuli muuta hanke alusdokumenti.

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, on hanke võitjaga võimalik ehitusleping sõlmida 2023. aasta alguses.

Riigi Kinnisvara AS
    PRESSITEADE
    26. september 2022

Viljandi haigla ja tervisekeskus Tervikum otsib uut ehituspartnerit

Riigi Kinnisvara kuulutas välja uue riigihanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituseks. Hanke eesmärgiks on lõpetada Viljandi kesklinna rajatav 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks 2025. aastal.

Riigihange hõlmab Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustöid, millele on kehtestatud kõrgendatud nõuded ja meditsiinitehnoloogiast tulenevad piirangud.

SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere: „On selge, et Tervikum on jätkuvalt nii kogukonna kui riigi jaoks oluline arendus: „Kuna väliskeskkonna muudatused on olnud nii drastilised, siis oli ehituse normaalseks jätkamiseks vajalik teha uus hange. Tagasiside ehitusturult lubab meil olla hanke õnnestumise osas mõõdukalt optimistlik – võimalike ehituspartnerite huvi on olnud suur. Vahepealne vaikelu ehitusel on olnud täidetud pikkade ja tihedate tööpäevadega, selleks, et senise töövõtjaga nii platsil kui dokumentides lõpetamine vormistada ning uus hange ette valmistada, arvestades kiirelt muutuda võivaid olusid.“
     „Tänan oma tiimi ja Riigi Kinnisvara ASi, kes on selle projekti läbi keeruliste aegade aidanud edasi viia ja täname ka meie olulisi partnereid ministeeriumides, kellega koos oleme leidnud lahendusi rasketes oludes. Samuti tänan meie haigla töötajaid, perearste ning kogukonda mõistmise ja kannatlikkuse eest, sest kaua oodatud ehituse ajutine katkemine on teinud paljusid murelikuks. Vaatamata heitlikele aegadele on rõõm öelda, et Tervikumi ehitus läheb kindlalt edasi,“ lisas ta.

„Uue hanke koostamisel oleme palju mõelnud sellele, et kõik riskid lepingu täitmisel ei jääks ehitustööde partnerile. Riskide jagamisel oleme näiteks näinud ette ehitustööde indekseerimise võimaluse. Me endiselt ei tea, mis üllatused meid lähiajal majanduses ees ootamas on, kuid hoolimata sellest soovime leida motiveeritud partnerit, kellega koostöös Tervikumi ehitus lõpuni viia,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

„Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus“ riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 10.11.2022 14:00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registrist viitenumbriga 255146.
    Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana koos tööle. Tervikumis saavad uued töötingimused Viljandi linna perearstid ja -õed ning haigla töötajad, suurusjärgus ca 500 inimest.

Tervikumis saavad olema nii perearstid, erinevate uuringute võimalused, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi – kõik vajalik Viljandi maakonna inimesele mugavalt ühe katuse all, kus eri valdkondade spetsialistide omavaheline suhtlus oluliselt paraneb. Samuti suurendatakse koostööd sotsiaalvaldkonnaga, et inimese sotsiaal- ja tervishoiumured, mis on omavahel sageli tihedas seoses, saaksid lahendatud üheskoos. Viljandi maakonnas ning lähiümbruses elab ca 50 000 inimest, kelle jaoks diagnostika ja eriarstiabi ning suures mahus ka perearstiabi tingimused muutuvad paremaks.

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme.

Annely Jõgeva
    kommunikatsioonijuht